Servis klimatizácie Michalovce

Ponúkame vám záručný a pozáručný servis klimatizácií, ale aj údržbu (čistenie, výmenu filtrov, plnenie) klimatizácií v Michalovciach a okolí.

Objednať servis klimatizácie
Servis klimatizácie - Michalovce

Klimatizácie > Servis klimatizácie

Objednať servis klimatizácie

Nechladí vám klimatizácia alebo hlási chybu? Náš servisný technik priamo u vás posúdi stav vašej klimatizačnej jednotky a navrhne vám riešenie na jej opravu alebo údržbu. Zabezpečujeme celoročný servis pre všetky druhy klímatizácií – splitové, multisplitové, nástenné, stropné, kazetové, parapetné, kanálové aj klimatizácie s kúrením.

Pozáručný servis, kontrolu a opravu klimatizácií vykonávame v bytoch, domoch, ale aj reštauráciách, hoteloch alebo kancelárskych priestoroch. Pričom opravy a údržbu zabezpečuje odborne spôsobilá osoba s certifikátom o odbornej spôsobilosti na nakladanie s flouórovanými skleníkovými plynmi, takže sa nemusíte báť, že servis bude odfláknutý.

Kde servisujeme klimatizácie?

Klimatizácie servisujeme hlavne v okrese Michalovce, ale v prípade dohody vieme vykonať servis aj v mestách Humenné, Sobrance, Strážske, Sečovce, Trebišov, Vranov nad Topľou, Veľké Kapušany, Košice a možno aj na celom východnom Slovensku. Záleží od veľkosti objednávky, aby sa nám oplatilo cestovať. Ozvite sa nám a uvidíme, či vám vieme pomôcť.

Prečo si nás vybrať na servis klímy?

Vďaka odbornej úrovni našich technikov, ich skúsenostiam a mnohým úspešne zvládnutým pozáručným servisom vám môžeme pomôcť opraviť nami dodávané klímy značiek LG, Midea a Gree. Ale poskytujeme servisné práce pre všetky značky klím v Michalovciach a ďalších okolitých mestách.

 • Vyše 10 rokov skúseností v oblasti klimatizácií
 • Vyše 500 namontovaných klimatizácií
 • 100% spokojnosť zákazníkov
 • Dostanete nepretržitú podporu od odborníkov na klimatizácie
 • Dostanete skvelú hodnotu za peniaze

Čo môže zahŕňať servis klimatizácie?

Kompletné vyčistenie vnútornej a vonkajšej jednotky

Dezinfekcia vnútorných jednotiek

Čistenie filtrov a plastových častí

Vyčistenie kondenzátora na vonkajšej jednotke

Kontrola elektrických prvkov klimatizácie

Kontrola množstva chladiva a meranie tlaku v systéme

Oprava úniku chladenia klimatizačnej jednotky

Plnenie chladiva klimatizácie

Kontrola ventilátora vonkajšej jednotky

Výmena náhradných dielov klímy

Skúška a diagnostika prípadnej poruchy

Prečo vykonávať pravidelný servis klímy?

Pravidelné čistenie a servis klimatizácie prispieva predovšetkým k čistejšiemu a zdravotne nezávadnému vzduchu vo vašej domácnosti či firme. Pravidelná údržba zároveň umožňuje predchádzať poruchám, predlžuje životnosť klímy, zlepšuje jej funkčnosť a dokonca môže šetriť aj peniaze za spotrebu energie.

Vyhnete sa množeniu baktérií, plesní a vírusov

Čistý vzduch a zdravotne nezávadný vzduch

Predĺženie životnosti klimatizácie

Zvýšenie účinnosti celého klimatizačného systému

Znižujete riziko havarijného stavu a porúch

Nižšia spotreba elektriny

Nezabúdajte, že pravidelným servisom môžete predísť neočakávaným havarijnym situáciam a nebudete musieť platiť za opravu klimatizácie zbytočne veľa peňazí. Nečakané poruchy sa obvykle objavujú hlavne počas horúcich letných dní a hlavne na neservisovaných klímach.

Myslite aj na to, že v lete môže byť obmedzená dostupnosť servisných technikov z dôvodu veľkej vyťaženosti. A preto radšej vykonávajte údržbu pravidelne, aby ste nemuseli v lete skončiť bez klímy možno aj na niekoľko dní.

Riziká zanedbaného servisu

 • Časom sa klimatizácia môže stať neservisovateľná
 • Zápach z klímy
 • Zvýšená spotreba elektrickej energie
 • Znížená účinnosť klimatizačnej jednotky
 • Rozptyl baktérií po interiéri
 • Slabé prúdenie vzduchu
 • Presakovanie vody

Čistenie klimatizácie

Nepreteržitým kondenzovaním pár vo vnútri klimatizácie v nej ostáva vlhké prostredie, čo má za následok rozmnožovanie baktérií, ktoré môžu časom nepríjemne zapáchať a spôsobovať aj zdravotné problémy. Aj preto je dôležité pravidelné čistenie. Dnešné nové klimatizácie už síce majú aj automatické čistenie, ale tie staršie treba stále pravidelne čistiť.

Plnenie klimatizácie

Doplnenie chladiva klimatizácie je dôležitá údržbová služba, ktorá zabezpečí, že klimatizácia bude fungovať správne a efektívne. Ak si všimnete, že klimatizácia nechladí vzduch tak, ako by mala, je pravdepodobné, že potrebuje doplniť chladivo a vyčistiť klimatizáciu.

Prekládka klimatizácie

Umiestnili ste klimatizáciu na zlé miesto a chcete to zmeniť? Ponúkame vám prekládku klímy na lepšie miesto. Vo vašom interiéry nájdeme lepšie miesto na montáž klimatizácie a následne ju osadíme na nové miesto. Po preložení klimatizácie všetko skontroluje odborný technik s cetifikátom na montovanie klimatizácií.

Recenzie od spokojných zákazníkov

Medzi klientov, ktorým pravidelne servisujeme klimatizácie patria napríklad: Hotel Glamour, Hotel Vinnay, Mestský úrad Michalovce, Nemocnica Sobrance, Hotel Chemes alebo veterinárna klinika Animal.

Najčastejšie otázky k servisu klimatizácií

Ako často by sa malo vykonávať čistenie a servis klimatizácie?

Čistenie a servis klimatizácie by sa malo vykonávať aspoň 1x ročne, ale záleží aj od toho v akom prostredí sa klíma používa. V prašnom a znečistenom prostredí by sme určite odporúčali čistenie aspoň raz za pol roka. V prípade zápachu z klimatizácie by ste rozhodne nemali odkladať jej servis, aby ste predišli prípadne väčšej poruche. Zároveň vzduch, ktorý klimatizácia vypúšťa môže obsahovať rôzne škodlivé látky, takže čistenie je dôležité aj zo zdravotného hľadiska.

Výrobcovia klimatizácií odporúčajú servisné prehliadky aspoň raz ročne servisným technikom, resp. chladiarom. Ten klimatizáciu vyčistí a vydezinfikuje, skontroluje množstvo chladiva aj samotnú funkčnosť klimatizácie.

Kedy je najlepší čas na čistenie klimatizácie?

Najlepší čas na čistenie a servis je začiatkom letnej sezóny – teda pred obdobím kedy budete intenzívne používať klimatizáciu na chladenie vášho bytu, domu či kancelárie. Ak sa však vyskytne akákoľvek chyba, tak určite riešte servis čo najskôr. Ďalší dobrý čas na servis klímy je po letnej sezóne, aby sa z nej odstránili nečistoty zvonku aj zvnútra a skontroloval stav klimatizačného systému.

Aké sú výhody pravidelného servisu klimatizácie?

Ako hlavnú výhody by sme mohli uviesť zvýšenú účinnosť, vyššiu životnosť, lepšiu kvalitu vzduchu v interiéri, nižšiu spotrebu elektrickej energie a ušetrené peniaze za väčšie poruchy a opravy klimatizácie.

Môžem si vyčistiť klimatizáciu doma aj sám?

Áno, určite si viete vykonať určitú základnú údržbu klimatizácie aj sami podľa postupu, ktorý nájdete v návode ku klíme. Avšak, pre dôkladnú a profesionálnu údržbu sa radšej obráťte priamo na nás. Máme skúsený tím technikov, ktorí vykonávajú čistenie a servis pravidelne so špeciálnou technikou, takže to vedia robiť dôkladnejšie a lepšie ako keby ste si klimatizáciu čistili sami.

Servisujete aj iné značky ako LG a Midea

Áno, ponúkame vám údržbu, opravy a čistenie všetkých značiek klimatizačných jednotiek.

Neviete kde začať?

Ozvite sa nám cez telefón alebo email a poradíme vám.