Tepelné čerpadlá Michalovce

Predávame tepelné čerpadlá LG a Midea s montážou v Michalovciach a okolí. Okrem toho pre vás zabezpečujeme aj servis a údržbu tepelných čerpadiel.

Dohodnúť montáž tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo LG

Domov > Montáž tepelného čerpadla

Montáž tepelného čerpadla

Zabezpečujeme dodávku a montáž tepelných čerpadiel Midea a LG pre Michalovce a okolie. Zároveň ponúkame aj poradenstvo spojené s výberom vhodného tepelného čerpadla priamo pre vás.

Výhody tepelných čerpadiel

Tepelné čerpadlá slúžia ako efektívny zdroj na vykurovanie do rodinných domov, či komerčných priestorov. Zabezpečia Vám chladenie v lete a kúrenie v zime. Plus okrem kúrenia dokážu ohrievať aj vodu.

 • kúrenie, chladenie a ohrev vody v jednom
 • úspora energií
 • nižšie prevádzkové náklady
 • možnosť pripojiť solárne panely
 • nezávislosť od dodávateľov palív
 • tichá prevádzka
 • dlhá životnosť

Servis tepelných čerpadiel

Poskytujeme spoľahlivý a komplexný servis tepelných čerpadiel. Naši technici sú odborne vyškolení a majú skúsenosti s rôznymi typmi tepelných čerpadiel. Poskytujeme čistenie, kontrolu a opravu tepelných čerpadiel a okrem toho aj záručný a pozáručný servis.

V prípade poruchy tepelného čerpadla vám poskytneme rýchlu a odbornú pomoc. Kontaktujte nás ešte dnes a dohodnite si servis svojho tepelného čerpadla.

Kde montujeme tepelné čerpadlá?

Tepelné čerpadlá montujeme hlavne v okrese Michalovce, ale v prípade dohody vieme prísť namontovať tepelné čerpadlo aj v mestách Sobrance, Strážske, Sečovce, Trebišov, Vranov nad Topľou, Humenné, Veľké Kapušany, Košice a možno aj na celom východnom Slovensku. Záleží od veľkosti objednávky, aby sa nám oplatilo cestovať. Ozvite sa nám cez kontaktný formulár a uvidíme, či vám vieme pomôcť.

Typy tepelných čerpadiel

Existuje mnoho rôznych typov tepelných čerpadiel, ale najbežnejšie sú:

 • Vzduch-voda tepelné čerpadlo získava teplo zo vzduchu a prenáša ho do vody, ktorá sa používa na vykurovanie alebo chladenie. Je relatívne lacné, ľahko sa inštaluje a je veľmi účinné. Môže výrazne znížiť vaše náklady na kúrenie a chladenie.
 • Voda-voda čerpadlá čerpajú teplo z vody a prenášajú ho do vody, ktorá sa používa na vykurovanie alebo chladenie.
 • Vzduch-vzduch je najbežnejším typom tepelného čerpadla (väčšina dnes vyrábaných klimatizácií, ktoré ma aj funkciu kúrenie), pretože sú relatívne lacné a ľahko sa inštalujú. Tepelné čerpadlá vzduch – vzduch nie sú také účinné ako iné typy tepelných čerpadiel, ale môžu byť stále dobrou voľbou pre domácnosti s nízkym rozpočtom.
 • Zem-voda tepelné čerpadlá získavajú teplo zo zeme a prenášajú ho do vody, ktorá sa používa na vykurovanie alebo chladenie.

Aké sú hlavné typy tepelného čerpadla vzduch – voda?

 • Monoblokové tepelné čerpadlo vzduch-voda je jeden celok, ktorý sa umiestni na zem alebo na strechu. Monoblokové tepelné čerpado vzduch – voda na vykurovanie alebo chladenie je zvyčajne lacnejšie ako splitové tepelné čerpadlo, ale nie je tak flexibilné.
 • Splitové tepelné čerpadlo vzduch-voda pozostáva z vnútornej jednotky, ktorá sa umiestni vo vnútri domu, a vonkajšej jednotky, ktorá sa umiestni vonku. Splitové tepelné čerpadlá vzduch-voda sú zvyčajne drahšie ako monoblokové tepelné čerpadlá, ale sú flexibilnejšie a môžu byť inštalované v rôznych priestoroch.

Orientačná výkonová tabuľka pre tepelné čerpadlá

Výkon čerpadla (kW)Priestor (m2)
3 – 650 – 100
6 – 10100 – 150
10 – 15150 – 200
15 – 20200 – 250
20 – 25250 – 300

Cena za tepelné čerpadlo

Tak ako pri mnohých iných produktoch, aj cena tepelného čerpadla závisí od viacerých faktorov – napr. od typu, výkonu a značky čerpadla. Ak chcete vedieť presnú cenu za kúpu a montáž tepelného čerpadla, tak si dohodnite obhliadku vašich priestorov, aby sme vedeli aké čerpadlo vlastne pre svoj dom či firmu potrebujete. A potom vám budeme vedieť stanoviť cenu rovno aj vrátane platby za montáž tepelného čerpadla.

Najčastejšie otázky okolo tepelných čerpadiel

Aká je životnosť tepelného čerpadla?

Životnosť tepelných čerpadiel sa pohybuje zvyčajne medzi 15 až 20 rokov, ale s pravidelnou údržbou a správnym používaním môže fungovať aj dlhšie.

Ako dlho trvá inštalácia tepelného čerpadla?

Čas inštalácie tepelného čerpadla závisí od typu systému, veľkosti a komplexnosti inštalácie. Väčšinou to môže trvať od niekoľkých dní do niekoľkých týždňov.

Ako často je potrebné robiť údržbu tepelného čerpadla?

Dôkladná údržba tepelného čerpadla by sa mala vykonávať raz ročne. To zahŕňa kontrolu, čistenie a servis, aby sa zabezpečila správna prevádzka a predĺžila životnosť čerpadla.

Neviete kde začať?

Ozvite sa nám cez telefón alebo email a poradíme vám.